Ana SayfaDanışmanlık HizmetlerimSağlıklı Beslenme Danışmanlığı

Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı

Sağlıklı beslenme danışmanlığında; tıbbi geçmişiniz, beslenme durumunuz, fiziksel aktivite düzeyiniz, sosyal hayatınız ve vücut kompozisyon analizinizi değerlendirerek; yaşam kalitenizi arttırmak amacıyla size özel bir beslenme programı oluşturuyor ve bunun takibini sağlıyoruz.

Görüşmelerimiz sırasında sizden tıbbi geçmişiniz ile ilgili ayrıntılı bilgi alıyorum. Görüşmeye gelirken, eğer varsa son 6 ayda yaptırmış olduğunuz tüm tahlillerinizi yanınızda getirmenizi rica ediyorum. Eğer yakın zamanda bir kan tahlili yaptırmadıysanız, tıbbi ve genetik geçmişinize göre size uygun tahlil listesini oluşturuyor ve ilgili branş hekimine yönlendirmenizi yapıyorum.

Her birey özeldir, bunun için beslenme programları da kişiye özel olmalıdır. Size özel beslenme programı oluşturabilmek için, alışkanlıklarınızı takip ediyorum. Sonrasında hem sosyal hem de iş ya da okul hayatınıza uygun, sürdürülebilir bir liste planlıyorum.

Tüm bunların yanında görüşmeye geldiğinizde profesyonel “TANİTA MC-980” tartı ile vücut kompozisyon analizinizi yaparak, hedefimizi belirliyoruz. Her görüşmede vücut kompozisyon analizinizi yaparak ilerleyişinizi kaydediyor ve bir grafik oluşturuyoruz.

Vücut Kompozisyon Analizi

Yapacağımız ölçümler sonrasında belirli analizlere ulaşarak kompozisyonunuz hakkında aşağıdaki değerleri elde ediyoruz;

 • Vücut ağırlığı (kg)
 • Boy uzunluğu (cm)
 • Beden külte indeksi – BKİ (kg/m²
 • Vücut yağ oranı (%)
 • Yağ kütlesi (kg)
 • Yağsız doku kütlesi (kg)
 • Kas kütlesi (kg)
 • Kemik kütlesi
 • Su kütlesi (kg)
 • Ödem oranı
 • İç yağlanma oranı
 • Bölgesel yağ dağılımı (sağ kol, sol kol, sağ bacak, sol bacak, bel bölgesi) (kg)
 • Metabolizma Hızı
 • Metabolizma Yaşı
 • Doku sağlığı bilgisi

Sağlıklı beslenme danışmanlığı almak için her hangi bir sağlık problemi veya kilo problemi yaşıyor olmanıza gerek yok. Genel sağlık durumunuzun devamlılığı, iş veya okul performansınızı arttırmak, daha zinde hissetmek, kendinize özel bir beslenme planı oluşturabilmek için beslenme danışmanlığı alabilirsiniz. Yapacağınız beslenme programı daima sürdürülebilir ve size uygun olmalıdır.

Bu yüzden oluşturacağımız program tıbbi durumunuz, sosyal yaşantınız, beslenme ile ilgili psikolojik durumunuza göre planlanmalıdır. Her hafta düzenli görüşme sağlayarak, hem sağlıklı beslenmeyi sıkılmadan ve keyifle öğrenmenizi hedefliyorum. Görüşmelerimiz dışında her hangi bir sorunuz olduğunda benimle WhatsApp veya telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Beslenme Danışmanlığı Sorular

Kimler Beslenme Danışmanlığı Almalı
Sağlıklı beslenme danışmanlığını herkes alabilir. Genel sağlık durumunu kontrol altında tutmak isteyen ve devamlılığını sağlamak istiyorsanız Beslenme Danışmanlığı alabilirsiniz.
Başlamadan Önce Nelere İhtiyacınız Var
Sağlıklı Beslenme Danışmanlığına başlamadan önce sizi daha iyi tanımam gerekiyor. Bu nedenle son 6 ay içinde yaptırdığınız tahlillerini getirmeniz yeterli.
Sağlıklı Beslenme Programı Nedir
Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı sürecinde size özel bir Sağlıklı Beslenme Programı sunuyorum. Bu program düzenli görüşmelerimizde size özel olarak değişmekte ve hem enerji hem de ihtiyacınız olan tüm içerikleri barındırmaktadır.
Yaşa Göre Sağlıklı Beslenme Listesi Veriyor musunuz?
Sağlıklı Beslenme Danışmanlığı sürecinde öncelikli konumuz durumunuzu anlamak ve bunu olabildiğince sürdürülebilir kılmak. Bundan sonra planlamayı yaparken yaşa göre hazırlıklarımı yapıyorum.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

RANDEVU

İsterseniz randevu taleplerinizi wapp üzerinden hemen oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki butonu tıklayarak bizimle iletişime geçin.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİM

Tiroid Hastalıklarında Beslenme Tedavisi

Troid hormonlarının bazal metabolizma ve yağ metabolizmamız üzerinde önemli rolleri vardır. Bu hormonlardaki bozukluklar vücudun enerji dengesini ve yağ, kas, su oranımızı önemli şekilde etkiler.

İnsülin Direncinde Beslenme Tedavisi

İnsülin, pankreastan salgılanan ve kanda dolaşan şeker miktarını düzenleyen bir hormondur. Karbonhidrat içerikli besinler tükettiğimizde (makarna, ekmek, pilav, kuru baklagiller, yulaf vb.) kan şekeri miktarımız artar.

Sporcularda Beslenme Danışmanlığı

Sporcuların performansını etkileyen temel faktörlerin başında genetik yapı, uygun antrenman ve beslenme gelmektedir.

Çocuklarda ve Ergenlerde Beslenme Danışmanlığı

Çocuklar & Ergenler İçin Beslenme Danışmanlığı fastfood tarzı beslenmenin artması ve hareketsiz bir yaşam tarzı oluşan çocuklara için gerekli hale gelmeye başladı

Kilo Almaya Yönelik Beslenme Danışmanlığı

Kilo almak bazen kilo vermekten çok daha zor bir süreç olabiliyor. Kilo almak için beslenme danışmanlığına ihtiyaç var mı?