Diyette Alkol Kilo Aldırır mı?

0
462
Diyette Alkol Zararlı mı?
Diyette Alkol Kullanımı
Merhabalar, bu fotoğrafta elimde su var ama ben size biraz alkolden bahsedeceğim… 🥂

Öncelikle; Şarabın böyle yararları var, viskinin şöyle bir faydasını duymuştum diyerek alkole tutunmaya çalışmanın anlamı yok arkadaşlar. Alkol uzun vadede, (hatta aldırdığı kararlarla kısa vadede de) dostunuz değildir ve sağlığınıza zararlıdır.

Ancak aynı zamanda alkol, sosyalleşme araçlarından biridir. Arkadaşlarımızla yemeğe gittiğimizde veya bir şeyi kutladığımızda bize eşlik eder. Hatta bazen bazı danışanlarımın benimle ilk pazarlığı; “ yalnız benim haftada 1-2 alkolüm vardır onu kesmek istemiyorum” dur.

Alkol ve diyet ilişkisine geldiğimiz noktada ise, her şeyin olduğu gibi alkolün de bir kalorisi var. 1 cc alkol 7 kral enerji içerir.

Alkol Kilo Aldırır mı?

👉🏻 Eğer günlük beslenmenizde almanız gerekenden fazla enerji aldıysanız ve enerjiyi aşmanızın büyük payı alkoldeyse e pek tabi kilo almanıza neden olacaktır. Bunun dışında kan şekerinizin aniden düşmesine sebep olarak daha fazla şeker / basit karbonhidrat tüketmenize neden olabilir.

Hiç mi Alkol Almayalım

👉🏻 Her şeyde olduğu gibi burda da bir denge kurmak şart, alkol oranı daha düşük olan içkileri tercih edebilirsiniz.

ŞU BESİNİ KESEMİYORUM O YÜZDEN DİYETE BAŞLAMIYORUM” demek yerine, yediklerinizi dengeleyerek, sizin için hem sağlıklı hem de sürdürülebilir bir noktaya getirerek başlayabilirsiniz.

💌 Dünya Sağlık Örgütü der ki;

“Alkol tüketmenin güvenilir bir alım düzeyi yoktur. Neredeyse 60 farklı hastalık tanısı ile yakından ilişkindir.

Dünya Sağlık Örgütü

Yapılan çalışmalar sağlık için ideal durumun “alkol tüketmemek” olduğunu söylüyor.” Ay şişirdim içinizi hadi öpüyorum Bye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz