Ana SayfaDanışmanlık HizmetlerimKilo Almaya Yönelik Beslenme Danışmanlığı

Kilo Almaya Yönelik Beslenme Danışmanlığı

Kilo almak bazen kilo vermekten çok daha zor bir süreç olabiliyor.

Kilonuzu, boyunuzun metre karesi cinsine böldüğünüzde (kg / m2) eğer 18,5 ve altında bir değerle karşılaşıyorsanız bu zayıflık anlamına gelmektedir. İdeal kilonuzun üzerinde olmak nasıl pek çok hastalığın öncüsü oluyorsa, ideal kilonuzun altında olmak veya zayıflıkta başta bağışıklık sistemi hastalıkları olmak üzere pek çok hastalığa sebep olabilir.

Düşük yağ oranı, bağışıklık sisteminizin düşmesine, yetersiz vitamin ve mineral seviyelerine dolayısıyla da bu vitamin ve minerallerin yetersizliğinde görülen hastalıklara, düşük kas kütlesine, çabuk yorulmaya, sık sık hastalanmaya, halsiz ve yorgun hissetmenize neden olabilir. 

Sağlıklı Kilo Almak

Her ne kadar çok sık kilo verme / zayıflama diyetleri konusu karşımıza çıkıyor olsa da; bir o kadar da kilo almaya çalışan birey mevcut. Burada önemli olan nokta kilo alırken sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmek. Yağ kütlenizin kontrolsüzce artması, enerji yoğunluğu yüksek, basit karbonhidrattan (beyaz ekmek, pirinç, makarna, paketli gıdalar vb) ve şekerden zengin beslenmek kilo alırken kan değerlerinizin kötüleşmesine neden olabilir. 

Size uygun olan beslenme programını oluşturmadan önce; kilo alamamanıza neden olan her hangi bir hastalık durumu veya hormonal düzensizlik var mı bunu saptamak adına bir dahiliye uzmanı veya endokrinoloğa giderek kan tahlillerinizi yaptırmanız oldukça önemli. Herhangi bir düzensizlik veya vitamin eksikliği olması durumunda gerekli takviyelerin alınması kilo almanıza yardımcı olacaktır.

Ardından beraber beslenme alışkanlıklarınızı inceleyerek, yemeklerdeki porsiyon ölçülerinizi ve yediğiniz besin gruplarını inceliyoruz. Burada ne gibi yetersizlikler var ve sosyal hayatınız / beslenme alışkanlıklarınızı da göz önüne alarak size özel bir sağlıklı beslenme programı oluşturuyoruz. Her hafta yapacağımız görüşmelerde ayrıntılı vücut kompozisyon analizinizi yapıyor ve detaylı yağ / kas / sıvı ölçümünüzü gerçekleştiriyoruz. Bu verilerin ışığında da programınızı her hafta güncelliyor oluyorum.

Kilo alma hedefimiz kişiye göre değişir ancak bu sürecin yavaş ilerlediğini unutmamak gerekir. Bu noktada da önemli olan motivasyonunuzun devamlılığını sağlamak. Ben de bu konuda size her zaman destek veriyorum.

Kimler Kilo Almaya Yönelik Beslenme Danışmanlığına başvurmalı?
Beden kitle indeksi (kg/m2 ) 18,5 ve altında olan bireyler bu programa baş vurabilir.
Gelmeden önce nelere dikkat etmelisiniz?
Herhangi bir hormonal dengesizlik, kilo alamamanıza neden olabilecek bir hastalık ve vitamin – mineral yetersizliğiniz var mı bunu görmek adına gelmeden önce mutlaka bir dahiliye veya endokrinolog ile görüşmeniz oldukça önemli. Yaptırdığınız testler ve sonuçları ile ilk randevunuza gelmenizi rica ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

RANDEVU

İsterseniz randevu taleplerinizi wapp üzerinden hemen oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki butonu tıklayarak bizimle iletişime geçin.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİM

Tiroid Hastalıklarında Beslenme Tedavisi

Troid hormonlarının bazal metabolizma ve yağ metabolizmamız üzerinde önemli rolleri vardır. Bu hormonlardaki bozukluklar vücudun enerji dengesini ve yağ, kas, su oranımızı önemli şekilde etkiler.

İnsülin Direncinde Beslenme Tedavisi

İnsülin, pankreastan salgılanan ve kanda dolaşan şeker miktarını düzenleyen bir hormondur. Karbonhidrat içerikli besinler tükettiğimizde (makarna, ekmek, pilav, kuru baklagiller, yulaf vb.) kan şekeri miktarımız artar.

Sporcularda Beslenme Danışmanlığı

Sporcuların performansını etkileyen temel faktörlerin başında genetik yapı, uygun antrenman ve beslenme gelmektedir.

Çocuklarda ve Ergenlerde Beslenme Danışmanlığı

Çocuklar & Ergenler İçin Beslenme Danışmanlığı fastfood tarzı beslenmenin artması ve hareketsiz bir yaşam tarzı oluşan çocuklara için gerekli hale gelmeye başladı

Kilo Vermeye Yönelik Beslenme Danışmanlığı

Zayıflamak için En İdeal Beslenme Programını bulmak zordur. Beslenme danışmanlığı ile kilo vermek ve kiloyu korumak daha kolay olur.