Ana SayfaDanışmanlık HizmetlerimKilo Vermeye Yönelik Beslenme Danışmanlığı

Kilo Vermeye Yönelik Beslenme Danışmanlığı

Zayıflamak, günümüzde hem sağlıklı olmak hem de estetik olarak kendimizi iyi hissetmek için pek çoğumuzun üzerine kafa yorduğu bir durum. Hafif şişmanlık veya obezite kişin sağlığını riske atar ve aslında bir hastalık durumudur. Kalp damar hastalıkları, diyabet, kanser, sindirim sistemi hastalıkları ve böbrek hastalıkları gibi pek çok hastalığında öncüsüdür.

Doğru Kilo Vermek Önemlidir

Doğru şekilde kilo vermediğinizde, her hangi bir bilimsel geçerliliği olmayan diyet listeleri ile kendinizi aç bırakarak kilo verdiğinizde de pek çok hastalığa davetiye çıkarabilirsiniz. Önemli olan zayıflamak değil; sağlıklı bir şekilde, davranış değişikliği sağlayarak, sürdürülebilir bir beslenme programı ile vücut yağ ağırlığınızı azaltarak ideal kilonuza ulaşmaktır.

Kilo vermeye yönelik beslenme danışmanlığında, randevuya geldiğinizde detaylı vücut kompozisyon analizinizi yapıyor ve vücudunuzdaki yağ ağırlığı, kas ağırlığı, sıvı ağırlığını saptıyoruz. Ardından metabolik hızınız, yağlanma bölgeniz, medikal geçmişiniz, varsa kullandığınız ilaç ve vitaminlerinize göre, sosyal hayatınızı ve alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak sizin için en uygun beslenme programını oluşturuyoruz. 

Kilo Vermek Bir Yolculuktur

Kilo vermek aslında bir yolculuktur. Ben bu yolculukta size eşlik ederek hem detaylı bir beslenme eğitimi veriyor hem de motive olmanızı sağlıyorum. Görüşmelerimizi tercihen haftalık olarak planlıyoruz. Kilo verme yolculuğunuzun rotasını oluşturuyor, hedefleri belirliyor ve her hafta belirlediğimiz hedefler doğrultusunda ilerlemenizi gözlemliyorum. Her seansımızda detaylı vücut kompozisyon analizinizi yaparak; ne kadar kilo kaybettiğinizi, yağ kaybınızı, ödeminizi takip ediyoruz. Her görüşme sonrasında ise yeni bir beslenme programı ile o haftaya devam ediyor oluyoruz. Diyetleriniz tamamen size özel olarak yazılmakla beraber, sosyal yaşamınız, plan ve organizasyonlarınıza göre listenizde değişiklikler yapıyoruz. Savunduğum şey ise; diyetinizde yasakların olmaması. Sizin diyete değil, diyetin sizin hayatınıza uymasını istiyorum. Bu anlamda da hafta boyunca programınızda her hangi bir değişiklik olması durumunda benimle WhatsApp üzerinden iletişime geçmenizi rica ediyorum. Bu şekilde programınızda güncelleme yapmamız gerekirse sizi an be an takip edebilmiş oluyorum.

Beslenme Danışmanlığı Sorular

Peki Kimler Kilo Vermeye Yönelik Beslenme Danışmanlığı almalı?
Çocuk, ergen, yetişkin, emziren anne dahil olmak üzere, eğer kilo probleminiz varsa zayıflamaya yönelik beslenme danışmanlığına başvurabilirsiniz.
Kimler bu danışmanlığa başvuramaz?
Gebeler ve onkolojik tedavi gören bireylerin bu programa başvurmasını önermiyoruz.
Gelmeden Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?
Tercihen her görüşmeye aynı tarz kıyafetlerle gelmenizi rica ediyoruz. Bunun dışında mümkünse 4 saatlik bir açlık ile gelmeniz doğru ölçüm alabilmemiz adına oldukça önemli. Son 6 ay içinde yaptırmış olduğunuz tüm tahlilleri yanınızda rica ediyoruz.

Görüşmelerimiz dışında her hangi bir sorunuz olduğunda benimle WhatsApp veya telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

RANDEVU

İsterseniz randevu taleplerinizi wapp üzerinden hemen oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki butonu tıklayarak bizimle iletişime geçin.

DANIŞMANLIK HİZMETLERİM

Tiroid Hastalıklarında Beslenme Tedavisi

Troid hormonlarının bazal metabolizma ve yağ metabolizmamız üzerinde önemli rolleri vardır. Bu hormonlardaki bozukluklar vücudun enerji dengesini ve yağ, kas, su oranımızı önemli şekilde etkiler.

İnsülin Direncinde Beslenme Tedavisi

İnsülin, pankreastan salgılanan ve kanda dolaşan şeker miktarını düzenleyen bir hormondur. Karbonhidrat içerikli besinler tükettiğimizde (makarna, ekmek, pilav, kuru baklagiller, yulaf vb.) kan şekeri miktarımız artar.

Sporcularda Beslenme Danışmanlığı

Sporcuların performansını etkileyen temel faktörlerin başında genetik yapı, uygun antrenman ve beslenme gelmektedir.

Çocuklarda ve Ergenlerde Beslenme Danışmanlığı

Çocuklar & Ergenler İçin Beslenme Danışmanlığı fastfood tarzı beslenmenin artması ve hareketsiz bir yaşam tarzı oluşan çocuklara için gerekli hale gelmeye başladı

Kilo Almaya Yönelik Beslenme Danışmanlığı

Kilo almak bazen kilo vermekten çok daha zor bir süreç olabiliyor. Kilo almak için beslenme danışmanlığına ihtiyaç var mı?
Zayıflamak, günümüzde hem sağlıklı olmak hem de estetik olarak kendimizi iyi hissetmek için pek çoğumuzun üzerine kafa yorduğu bir durum. Hafif şişmanlık veya obezite kişin sağlığını riske atar ve aslında bir hastalık durumudur. Kalp damar hastalıkları, diyabet, kanser, sindirim sistemi hastalıkları ve böbrek hastalıkları...Kilo Vermeye Yönelik Beslenme Danışmanlığı