Kilo Verdiren Danışmanlık

Zayıflamak, günümüzde hem sağlıklı olmak hem de estetik olarak kendimizi iyi hissetmek için pek çoğumuzun üzerine kafa yorduğu bir durum. Hafif şişmanlık veya obezite kişin sağlığını riske atar ve aslında bir hastalık durumudur. Kalp damar hastalıkları, diyabet, kanser, sindirim sistemi hastalıkları ve böbrek hastalıkları gibi pek çok hastalığında öncüsüdür.

Doğru Kilo Vermek Önemlidir

Doğru şekilde kilo vermediğinizde, her hangi bir bilimsel geçerliliği olmayan diyet listeleri ile kendinizi aç bırakarak kilo verdiğinizde de pek çok hastalığa davetiye çıkarabilirsiniz. Önemli olan zayıflamak değil; sağlıklı bir şekilde, davranış değişikliği sağlayarak, sürdürülebilir bir beslenme programı ile vücut yağ ağırlığınızı azaltarak ideal kilonuza ulaşmaktır.

Kilo vermeye yönelik beslenme danışmanlığında, randevuya geldiğinizde detaylı vücut kompozisyon analizinizi yapıyor ve vücudunuzdaki yağ ağırlığı, kas ağırlığı, sıvı ağırlığını saptıyoruz. Ardından metabolik hızınız, yağlanma bölgeniz, medikal geçmişiniz, varsa kullandığınız ilaç ve vitaminlerinize göre, sosyal hayatınızı ve alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak sizin için en uygun beslenme programını oluşturuyoruz. 

Kilo Vermek Bir Yolculuktur

Kilo vermek aslında bir yolculuktur. Ben bu yolculukta size eşlik ederek hem detaylı bir beslenme eğitimi veriyor hem de motive olmanızı sağlıyorum. Görüşmelerimizi tercihen haftalık olarak planlıyoruz. Kilo verme yolculuğunuzun rotasını oluşturuyor, hedefleri belirliyor ve her hafta belirlediğimiz hedefler doğrultusunda ilerlemenizi gözlemliyorum. Her seansımızda detaylı vücut kompozisyon analizinizi yaparak; ne kadar kilo kaybettiğinizi, yağ kaybınızı, ödeminizi takip ediyoruz. Her görüşme sonrasında ise yeni bir beslenme programı ile o haftaya devam ediyor oluyoruz. Diyetleriniz tamamen size özel olarak yazılmakla beraber, sosyal yaşamınız, plan ve organizasyonlarınıza göre listenizde değişiklikler yapıyoruz. Savunduğum şey ise; diyetinizde yasakların olmaması. Sizin diyete değil, diyetin sizin hayatınıza uymasını istiyorum. Bu anlamda da hafta boyunca programınızda her hangi bir değişiklik olması durumunda benimle WhatsApp üzerinden iletişime geçmenizi rica ediyorum. Bu şekilde programınızda güncelleme yapmamız gerekirse sizi an be an takip edebilmiş oluyorum.

Beslenme Danışmanlığı Sorular

Peki Kimler Kilo Vermeye Yönelik Beslenme Danışmanlığı almalı?
Çocuk, ergen, yetişkin, emziren anne dahil olmak üzere, eğer kilo probleminiz varsa zayıflamaya yönelik beslenme danışmanlığına başvurabilirsiniz.
Kimler bu danışmanlığa başvuramaz?
Gebeler ve onkolojik tedavi gören bireylerin bu programa başvurmasını önermiyoruz.
Gelmeden Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?
Tercihen her görüşmeye aynı tarz kıyafetlerle gelmenizi rica ediyoruz. Bunun dışında mümkünse 4 saatlik bir açlık ile gelmeniz doğru ölçüm alabilmemiz adına oldukça önemli. Son 6 ay içinde yaptırmış olduğunuz tüm tahlilleri yanınızda rica ediyoruz.

Görüşmelerimiz dışında her hangi bir sorunuz olduğunda benimle WhatsApp veya telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Değerlendirme
Düzenli Görüşme
Whatsapp Görüntülü Görüşme
Diyetisyen İlgisi
Önceki İçerikGebelikte ve Ezmiklilikte Beslenme Danışmanlığı
Sonraki İçerikKilo Almaya Yönelik Beslenme Danışmanlığı
Onkoloji Diyetisyenliği Sertifikası aldıktan sonra, 2014 senesinden bu yana Prof. Dr. Gökhan Demir ile beraber Kanserden Korunmak İçin Beslenme, Onkolojik Tedaviler Sırasında ve Sonrasında Beslenme gibi konularda çalışmakta ve Onkoloji Diyetisyenliği yapmaktayım. Ayrıca meme kanseri başta olmak üzere tüm kadın kanserleri konusunda toplumu bilinçlendirme ve maddi yetersizliği olan hastalara teşhis ve tedavide destek verme amacı taşıyan Pembe İzler Derneği’nin bir üyesiyim.
kilo-vermeye-yonelik-beslenme-danismanligi Zayıflamak, günümüzde hem sağlıklı olmak hem de estetik olarak kendimizi iyi hissetmek için pek çoğumuzun üzerine kafa yorduğu bir durum. Hafif şişmanlık veya obezite kişin sağlığını riske atar ve aslında bir hastalık durumudur. Kalp damar hastalıkları, diyabet, kanser, sindirim sistemi hastalıkları ve böbrek hastalıkları...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz